W niedzielę, 16 czerwca odbył się odpust Matki Bożej Pocieszenia - patronki Misjonarzy Consolata. O godz. 10.15 miała miejsce uroczysta Msza św. sprawowana na świeżym powietrzu w ogrodzie za kaplicą. Mszy św. przewodniczył Ojciec Ashenafi a homilie głosił Ojciec Godfrey Msumange - przewodniczący Rady Generalnej Zgromadzenia, który specjalnie przyleciał na tę uroczystość do Polski.

Muzyczną oprawą nabożeństwa zajął się wspólnie nasz chór wraz z włoskim chórem Tatazambe, który także umilał grą i śpiewem wspólny piknik po Mszy św.

Był to również wyjątkowy dzień dla szóstki odważnych młodych ludzi z Fundacji "Dzieło na Misji", którzy otrzymali tego dnia krzyże misyjne i już za kilka tygodni wyjadą wraz z Ojcem Luca na misję do Mongolii.

Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na dalsze świętowanie w ogrodzie. Na pikniku nie zabrakło smakołyków, które przynieśli na wspólny stół mieszkańcy Kiełpina. Uczestników grillowania porwała do tańca grupa muzyczna JangaSquad. Był to piękny czas podziękowania za opiekę Matce Bożej Pocieszenia oraz zacieśniania więzi wspólnotowych w duchu miłości i jedności.